Expertisegebieden
Kees van Oosterhout is pedagoog, veranderkundige en auditor met ruim veertig jaar ervaring op het snijvlak van onderwijs, ICT en arbeidsmarktontwikkeling. Zijn professionele kern is het vormgeven van Leven Lang Ontwikkelen (LLO) – een overtuiging die hij samenvat met zijn levensmotto: Leven = leren. Hij was initiatiefnemer en directeur van meerdere EVC-centra en speelde een actieve rol in de ontwikkeling van EQF en NLQF, waaronder de totstandkoming van beroepsoverstijgende competentiestandaarden en bijbehorende assessments bij EVC Centrum Vigor.
Sinds 2023 is hij werkzaam als Senior auditor EVC bij Testudo, met als zwaartepunt startende EVC-aanbieders. Sinds 2025 is hij betrokken als auditor bij validiteitstoetsen voor onderwijsaanbieders in opdracht van NCP NLQF. Zijn inhoudelijke expertise ligt in ICT, onderwijs, arbeidsmarktontwikkeling en infratechniek. In 2018 was hij coauteur van het rapport ‘Werken in een digitale wereld’, gepubliceerd in opdracht van KNVI. Daarnaast was hij tot voor kort actief als examinator, docent, coach en teamvoorzitter HBO-ICT bij Hogeschool Windesheim Almere.
Wat is de toegevoegde waarde
“Wat mensen in de praktijk leren, wordt vaak als vanzelfsprekend ervaren. Dat is nu eenmaal wat je doet. Dat dit leren formeel wordt erkend, vindt men zelden bijzonder, terwijl dát juist de echte waarde is: het bevordert waardering, transparantie en doorstroom op de arbeidsmarkt. Het NLQF maakt die waarde zichtbaar en, ook internationaal, overdraagbaar. Zonder NLQF en EQF dreigen versnippering en stilstand. “
Kees ziet terughoudendheid bij grote instellingen om LLO breed in hun aanbod te verankeren, terwijl de arbeidsmarkt juist vraagt om maatwerk en flexibele bouwstenen. De toekomst zit wat hem betreft in het kwalificeren van leereenheden en het bouwen van loopbanen met gevalideerde leeruitkomsten. Leven = leren is voor Kees al een leven lang de rode draad.
